6,000 Litre Stainless Steel Single Skin Tank
or
Call +44 (0)1777 717546

Specifications
| Manufacturer | 6,000 Litre |
| Model | Stainless Steel Single Skin Tank |
| Serial Number | NA |
| Stock Number | PSE |
| Inlet Connection | 2" |
| Outlet connection | 2" |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Capacity | 6,000 Litres |
| Overall Height | 2,000 mm |
| Overall Diameter | 1,800 mm |
| Overall length | 3,000 mm |
Description
Stainles steel single skin horizontal tank with top manway and vent.
