2017 Excel Stainless 3,300 Litre Insulated Tank
or
Call +44 (0)1777 717546
New In

Specifications
| Manufacturer | Excel Stainless |
| Model | 3,300 Litre Insulated Tank |
| Year | 2017 |
| Serial Number | 26144 |
| Stock Number | 2829 |
| Insulation Type | Yes |
| Inlet Connection | 3" |
| Outlet connection | 3" |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Capacity | 3,300 litre |
| Overall Height | 2200 mm |
| Overall Diameter | 1800 mm |
Description
Stainless steel insulated tank with bottom manway.



